Přípravy vrcholí

Posted

Hola hej!

tak finišujeme, asi jste si všimli, že jsme svojí aktivitu přesunuli z webu na sociální sítě. V tom budeme i pokračovat a jakmile 17.2. odletíme, můžete nás dále sledovat na facebooku, instagramu a přidávat budeme také videa na youtube kanál. Těšíme se, jsme nervózní a doufáme že vše úspěšně zvládneme. 

Také chceme informovat všechny, kteří nás podpořili finančně, že dle zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů je možné si darovanou částku odečíst ze základu daně (pokud přesáhne 2% ze základu daně nebo činí v souhrnu alespoň 1000 kč). Rádi tedy komukoliv kdo přispěl zašleme podepsané potvrzení o daru. Dejte nám vědět na mail nebo na sociální sítě.

Držte nám palce a více tedy na sítích!

Míša, Michal a Zuzka


 

Už se to blíží..

Posted

Zdravíme všechny a předem přejeme hezké vánoční svátky!

u nás přípravy vrcholí, již máme zakoupené letenky a oficiálně odlétáme 17. února 2020 !

díky všem příspěvkům jsme překonali neskutečnou, šílenou a furt tomu tak nějak nevěříme, hranici 100.000,- Kč !!! Je to gigantickej závazek a máme z toho neskutečnou radost. Díky tomu si tak teď už můžeme říct, že nezůstaneme u školních potřeb, ale máme šanci škole pomoci i s výstavbou toalet či dětského hřiště.

Abychom vás mohli informovat o všem, co se bude na místě dít rozhodli jsme se také celé 3 měsíce zdokumentovat. V příštích týdnech tak založíme instagram, facebook a youtube kanál kam budeme denně dávat fotky a videa přímo ze školy v Haputale. Celou dobu nás tak budete moci sledovat, přesně vidět kam peníze putují a vlastně to celý zažít s náma. Uvidíte tak jak škola na Srí Lance funguje, jaké jsou strasti a radosti dětí sběračů čaje, učitelů a podobně. My už se nemůžeme dočkat, jsme tak trochu lidsky samozřejmě nervózní a plní očekávání, ale nenecháme se ničím odradit, protože to všechno zkrátka a jednoduše stojí za to.

Děkujeme ještě jednou všem a již brzy se to celé rozjede!

A aby nezůstalo u slov, přidáváme video přímo ze školy, trochu pro představu, jak to tam vlastně vypadá.

Michal, Míša a Zuzka.

 

Plán naší cesty

Posted

Ahoj všichni!

prázdniny i druhé státnice jsou již za námi a pomalu tak začínáme v konkrétních obrysech plánovat naší cestu, jak jsem psal v minulém příspěvku.

Rozhodli jsme se, že se na Srí Lanku s Míšou vydáme na 3 měsíce. Konkrétně od února do května roku 2020. Zuzka bude naše hlavní spojka s Českem, ale také má v plánu školu na několik týdnů navštívit. Je to podle nás dostatečná doba na to, zařídit ve škole vše potřebné a dohlédnout na vynaložení vašich příspěvků přímo na místě. Pan ředitel Kanagaraj nám zajistil ubytování, jsme s ním na našem pobytu již ve většině věcí dohodnutí a moc se na nás i s celou školou prý těší. A my se hlavně těšíme na to, že díky vám tam všichni společně můžeme škole a tedy hlavně dětem pomoct.

Začínáme tak pomalu zařizovat víza, letenky a další věci které jsou potřeba. Koncem roku nás ještě čeká obhajoba diplomek na škole a tak to se všema přípravama musíme nějak skloubit dohromady. Děkujeme všem, co na nás myslí a dáme vědět dále!

Díky!

Michal, Míša a Zuzka.

Další plány!

Posted

Ahoj všem!

omlouváme se za delší odmlku, spolu s Míšou máme za sebou první státnice a druhé nás ještě čekají. Měli jsme a máme tak hlavu trochu jinde, než by jsme vlastně chtěli. To nás ale samozřejmě nezastaví a děkujeme všem co náš nápad doposud podpořili. Nashromáždilo se už přes 40.000,- Kč což je úžasná částka.

Jak za vybrané prostředky škole pomoct víme. Urgentní je podle pana ředitele zejména výstavba toalet, které ve škole chybí. Dále je potřeba rekonstruovat a vymalovat školní třídy a nakoupit nový nábytek. Židle a podobně jsou v katastrofálním stavu, je to vidět i na fotkách tady u nás v galerii. Pro menší děti by pak bylo super postavit dětské hřiště a taky školní kapele prý chybí některé nástroje, které jsou rozbité a škola nemá peníze na to je nahradit. A potřeba je taky spousta dalších věcí, hlavně školních potřeb pro děti.

V dubnu jsem psal, že spřádáme plány jak to všechno realizovat. Srí Lanka je daleko a dovézt tak vše nejde. Taky celou dobu nechceme peníze prostě a jednoduše poslat převodem, ne že bychom ve školu a pana ředitele neměli důvěru, ale jen ten pocit, že v tu chvíli nad vším ztrácíme kontrolu a jak známe dobře i z našich končin, stát se může cokoliv….. a PROTO!

TAM PROSTĚ POLETÍME.

A zařídíme to. Osobně dohlédneme přímo ve škole na to, aby všechny prostředky šli dětem. Když bude potřeba něco koupit, dojedeme pro to. Když bude potřeba sehnat řemeslníky a postavit hřiště, vezmeme s námi pana ředitele a domluvíme to. Budeme prostě přímo na místě a budeme moci dohlédnout a zajisti to, že všechny vaše příspěvky se dostanou tam kam mají. Všechny náklady na nás, včetně letenek a dalších věcí hradíme ze svého. Peníze na transparentním účtu půjdou do potřeb školy a tak si myslíme že to má správně být.

O všech konkrétních plánech téhle cesty vás ještě budeme informovat, jak jsem psal na začátku, stále ještě nějaký čas máme a budeme mít plnou hlavu školy, kterou musíme nejdřív dokončit a která nás bohužel neustále zásobuje celou řadou závěrečných povinností. Předběžný termín je leden roku 2020. Jakmile budeme vědět víc, dámě vědět.

Ještě jednou děkujeme všem a zase se ozveme!

Michal, Míša a Zuzka.

 

Dubnové novinky

Posted

Zdravíme po dlouhé době všechny podporovatele,

nejdřív se musíme zmínit o neštěstí, které se na Srí Lance před několika dny odehrálo. Je to nepopsatelné, šílené a nemáme k tomu slov. Snažíme se díky naším kontaktům na Srí Lance alespoň nějak pomoci, ale bohužel není z České republiky v našich silách mnoho. Nenecháme a nesmíme se nechat podobnými útoky zastrašit. 

Také chceme poděkovat všem, kdo zatím na náš projekt přispěli, patří Vám náš velký dík a již spřádáme plány jak je využít, konkrétně se bude jednat o jaro příštího roku, víc zatím neprozradím.

Níže přikládáme fotky ze sportovního klání, které nám pan ředitel Kanagaraj zaslal.

Ještě jednou děkujeme a brzy se znovu ozveme.

Michal, Míša a Zuzka.

První velký úspěch

Posted

Ahoj všichni!

nejdříve chceme neskutečně moc poděkovat všem, co od spuštění projektu v minulém měsíci již přispěli, nebo se o nás třeba jen zmínili svým přátelům, kolegům, rodině. Vaší podpory si nesmírně vážíme, od spuštění se povedlo vybrat již přes 24.000,- Kč, což je v takto krátkém časovém období úžasná částka a jsme za ni moc vděční!

Současně nám ředitel školy, pan Kanagaraj, zaslal předběžnou kalkulaci a plán pro výstavbu dámských a pánských toalet, máme tak představu o potřebném materiálu, práci a náročnosti pro jejich postavení. Ve stejném smyslu pan ředitel připravuje předběžný plán výstavby dětského hřiště a dalších věcí, které nám ještě dodá. Níže přikládáme zprávu kterou nám zaslal, pro osobnější představu 🙂

„Zuzana Madam now I am preparing the estimate and sending to you,I sent one toilet estimate but I need two toilets. Then I need children playground things,that means pyramid ,sea shore,……etc.than build a small room. get musical instruments….. so I preparing the list ,do your great valuable service to my school.my area people and I never forget.“

Také se nám podařilo zajistit tisk informačních letáků našeho Nadačního fondu, které momentálně roznášíme všude kudy chodíme, zde patří velké díky mému bývalému zaměstnavateli, advokátní kanceláři Urbášek & Partners, který nám tisk letáků zajistil za své náklady. Děkujeme!

Na závěr chceme všechny z Vás, kteří nás již podpořili, nebo se na to chystají, aby nám současně se zasláním fin. částky na účet poslali i e-mail se svými údaji, pokud mají zájem o potvrzení o přijetí daru, pro daňové účely. Váš dar si tak můžete odečíst z daní. 

Ještě jednou děkujeme a přejeme krásné prožití vánočních svátků, vydařeného silvestra a krásný nový rok 2019! 🙂

Začínáme!

Posted

Ahoj všichni!

tak konečně, po dlouhých měsících příprav, administrativně-technických procesů a všemožného zařizování, je mi ctí napsat, že Nadační fond LANKA je oficiálně live!

Máme půlku listopadu, v obchodních centrech už vidíme vánoční stromky a konec roku se pomalu ale jistě blíží. Naším plánem je pokusit se přes zimu oslovit co nejvíce lidí a sdílet s nimi naší myšlenku, popsat jim naše zážitky a celý příběh základní školy v Haputale. Zároveň jsme v neustálém kontaktu s panem Kanagarajem, ředitelem základní školy v Haputale a společně plánujeme všechny investice, které bychom chtěli příští rok ve škole uskutečnit.

Zde, v sekci „aktuálně“ se vždy dozvíte na čem aktuálně pracujeme, jakého milníku jsme co se finanční stránky dosáhli a co to znamená, dozvíte se co plánujeme, co za vybrané prostředky pořizujeme a jak se celá naše cesta vyvíjí.

Děkujeme všem za podporu!

Michal