PROČ PŘISPĚT, NA CO PŘESNĚ A JAK

Naším cílem je dětem základní školy v Haputale pomoct. V současné době je škola v téměř polorozpadlém stavu, nedisponuje ani toaletami, natož základními věcmi jako jsou psací potřeby, učebnice nebo kvalitní lavice a židle. O tom, jestli děti do školy chodí nebo ne, nerozhoduje jejich lenost jak je tomu často v našich končinách, ale to, zda si jejich rodiny mohou dovolit boty, aby tak dítě do školy vůbec mohlo dojít. 
Naše pomoc do dnes spočívala v dovážení různých psacích potřeb, učebnic angličtiny nebo třeba starých notebooků. Byť jsme si jistí tím, že naše pomoc již měla pozitivní efekt, na výstavbu toalet nebo rekonstrukci jednotlivých školních tříd jsme zatím byly krátcí. A to chceme změnit. Zde je seznam aktuálně nejnutnějších věcí, které je ve škole potřeba udělat:
  • Výstavba toalet
  • Rekonstrukce tříd – okna, dveře a podlahy, nové omítky
  • Výstavba dětského hřiště pro školní i předškolní děti
  • Výstavba další budovy/místnosti jako jídelny
  • Rekonstrukce či pořízení nového vybavení (lavice, židle, tabule)
  • Školní pomůcky pro učitele – anglické učebnice, globusy, projektory, notebooky
  • Školní pomůcky pro děti – aktovky, penály, tužky,
  • Oblečení pro děti – zejména boty

Věříme, že tento seznam je začátkem změny. Doufáme, že s Vaší pomocí budeme schopni získat dostatek finančních prostředků k jeho realizaci. Česká měna je oproti té Srí Lanské poměrně silná, což nám poskytuje určitou výhodu, výstavbu hřiště nebo rekonstrukci tříd budeme realizovat prostřednictvím místních zdrojů – řemeslníků, dělníků a podobně.

NÁŠ PLÁN

Víme přesně co je potřeba udělat, víme kde je potřeba pomoci, víme přesně komu pomáháme a proč. Máme energii a zápal pro to udělat dobrou věc a pokusit se změnit k lepšímu alespoň tu malou část světa kterou jsme si tak zamilovali. Sami to nevzládneme a proto jsme se rozhodli ve svém volném čase založit nadační fond, vytvořit tento web, sdílet s vámi naší vizi a dovolit si vás požádat o jakýkoliv finanční příspěvek na tento projekt. Nejsme ani slavné osobnosti ani  pobočka nějaké nadnárodní organizace, která se snaží si zlepší svoji mediální image. Jsme lidé. Jsme cestovatelé. A věříme a doufáme v to, že když se dostatek lidí dá dohromady se společným cílem, mají reálnou šanci ve světe něco změnit. 
Proto pokud vás naše vize zaujala, budeme rádi za jakoukoliv pomoc na:

 

 transparentní účet č. 2401456729/2010

100 Kč

500 Kč

1.000 Kč 

Libovolná částka

Rozhodli jsme se jej zřídit, aby jste si kdykoliv mohli ověřit kolik peněz se již vybralo a na co byly použity. Stejně tak v sekci aktuality najdete vždy informace o tom, co plánujeme, jak probíhají přípravy, jaké věci jsme již byly schopni pořídit a v doufáme nedaleké budoucnosti také samou realizaci projektu. Těšíme se až s vámi budeme moci sdílet fotky, videa, zážitky a úsměvy z cesty za dobrou věcí. 
Finanční příspěvek si lze také podle zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů odečíst od základu daně (pokud v souhrnu tvoří 2% základu nebo alespoň 1000 kč). Velice rádi tak každému kdo chce zašleme potvrzení o daru. Stačí nám dát vědět na e-mail (info@nadacnifondlanka.cz) nebo na sociálních sítích
Všechny ty, kdo se nás rozhodnou podpořit, uvedeme zde na webu v sekci PODPOROVATELÉ

 

Děkujeme